Start / Aktualności / Otwarcie sezonu 2015
Otwarcie sezonu 2015

Otwarcie sezonu 2015

W dniu 30 maja 2015 członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Agoturystycznego „ Gospodarstwa Gościnne” zebrali się w Nowej Wsi w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Lipą” Państwa Barbary i Tadeusza Jakubców. Jak corocznie członkowie stowarzyszenia otwierają w ten sposób „Sezon Agroturystyczny”. Warto na taką imprezę przyjeżdżać, gdyż jest to sposób na integrację, wymianę doświadczeń ale też na poszerzenie swojej wiedzy na tematy nas interesujące. W tym roku Prezes Stowarzyszenia a zarazem inspektor kategoryzacji wiejskiej bazy noclegowej Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej Pan Tadeusz Tupaj przybliżył zagadnienia kategoryzacji gospodarstw agroturystycznych. Obszerną i ciekawą prezentacją multimedialną wprowadził nas w temat konieczności podnoszenia standardów w naszych gospodarstwach.
Obecny również był Pan  Damian Środoń , który przedstawił propozycję strony internetowej nad którą pracuje. Pan Damian objechał już większość naszych gospodarstw i sporządził zdjęcia, pozostały mu jednak jeszcze prace końcowe żeby strona mogła ruszyć . Członkowie PSA „GG” czekają niecierpliwie na efekt końcowy i wiążąc z nim wielkie nadzieje na profesjonalną promocję swoich gospodarstw.
Gospodarstwo „Pod Lipą” położone niedaleko Kolbuszowej na dużym terenie  ma wiele atrakcji także dla nas, członków PSA „GG”. Pan Tadeusz wraz ze swoją żoną Basią hoduje daniele, świnio-dziki, konie, kaczki, kury oraz przepiórki. Gospodarze przyjęli nas serdecznie i poczęstowali obficie . Nie brakowało starych potraw z regionalnych przepisów. Na zakończenie Pan Tadeusz zaskoczył niespodzianką, a wielu z nas po raz pierwszy w życiu miało okazję jeść wędzone przepiórki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i podjęcie się tego wyzwania Pani Basi i Tadeuszowi Jakubcom.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.