Start / Noclegi / Lubaczów / Dzikowisko
Dzikowisko

Dzikowisko

Dzikowisko – Agroturystyka i Konie na Roztoczu Południowym

Nasze Gospodarstwo Agroturystyczne „Dzikowisko” położone jest w niewielkiej miejscowości Nowiny Horynieckie, na obrzeżach Roztocza Wschodniego, często zwanego Roztoczem Południowym. Jest to niewielka wieś otoczona ze wszystkich stron lasami i malowniczymi wąwozami, położona 3 km od uzdrowiskowej miejscowości Horyniec-Zdrój. Aby stworzyć nasze siedlisko, zostawiliśmy miasto, pośpiech, pracę i od lata 2016 realizujemy nasze marzenie o życiu na wsi i hodowli koni. Tu na Roztoczu odnaleźliśmy swoje miejsce na ziemi, na całe życie, gdzie czas płynie dwa razy wolniej, wszystko lepiej smakuje, słońce wstaje i zachodzi najpiękniej, a nocne niebo jest tak rozgwieżdżone jak nad Bieszczadami. Tu zamieszkały z nami nasze zwierzaki – psy, koty, kurki, kozy i nasze kochane klacze. Tu wciąż pracujemy, ulepszamy, realizujemy plany i marzymy dalej 🙂 Tym roztoczańskim pięknem i klimatem naszego domostwa dzielimy się z naszymi Gośćmi, dołączając do tego ciepło, serdeczność i gościnność. Nasze gospodarstwo jest idealnym miejscem dla ludzi, którzy pragną odpocząć od codziennego zgiełku, cenią sobie kontakt z przyrodą i zwierzętami, szukają tzw. „świętego spokoju” i marzą o przemierzaniu w siodle łąk, pól i lasów.

Co u nas znajdziecie

przede wszystkim ciszę i spokój
4 przytulne pokoje urządzone w drewnie i bieli (2 pokoje 4 os., 1 pokój 2 os., 1 pokój 3 os.)
przestronne łazienki wyposażone w prysznice, komplet ręczników i suszarkę do włosów
koński pokój z bezpośrednim wyjściem na stajnię szczególnie ulubiony przez koniarzy
swojskie, smaczne śniadania w większości przyrządzane z domowych produktów
w pełni wyposażony kuchnio-salon z kominkiem
zawsze dostępną aromatyczną kawę i herbatę
bogatą biblioteczkę oraz kolekcję planszowych gier rodzinnych
wi-fi na terenie budynku
miejsce na ognisko (w planach zadaszona wiata z grillem i kominkiem)
atrakcje dla dzieci (m. in. kącik zabaw, powstający właśnie plac zabaw, kontakt z naszymi zwierzakami, pomoc przy drobnych pracach gospodarskich), a dla dorosłych kilka skutecznych sposobów na odstresowanie (m.in. rąbanie drewna, koszenie trawy czy dojenie naszych kózek)
mnóstwo okolicznych atrakcji (szlak Green Velo, liczne cerkwie, powojenne bunkry, liczne atrakcje przyrodnicze, krajoznawcze i kulturowe, kryty basen ze zjeżdżalnią, bliskość horynieckich uzdrowisk i inne)
Na Roztoczu śpi się najlepiej na świecie (nasza subiektywna ocena :). Dlatego, aby naszym gościom spało się dobrze, wygodnie i zdrowo, zainwestowaliśmy w wygodne kieszeniowe materace i hypoalergiczną pościel.

Urlop z własnym koniem

Istnieje możliwość wynajmu boksu dla własnego konia podczas wakacyjnego pobytu u nas w cenie 20 zł/doba. W cenę wliczone jest codzienne sprzątanie i dościelanie boksów, dostęp do padoków, miejsce w siodlarni, słoma, siano, owies (gnieciony/cały), woda oraz lizawki. Szczegóły do uzgodnienia z Gospodarzami.

Pensjonat dla koni

Od maja będziemy mieć pięć boksów wolnych do całorocznego wynajęcia dla koni. Oferta już wkrótce!

Jazdy konne

Od lipca będzie u nas możliwość nauki jazdy konnej oraz jazd w teren. Oferta już wkrótce!

Cennik pokoi

  • pokój 2 os. – 80 zł / dobę
  • pokój 3 os. – 120 zł / dobę
  • pokój 4 os. – 170 zł/dobę
  • 2 os. pokój koński – 80 zł / dobę
  • pobyt na 1 dobę – doliczamy 10 zł dopłaty (nie dotyczy rowerzystów – jesteśmy w trakcie ubiegania się o rekomendację MPR)
  • pobyt dłuższy niż 7 dni – udzielamy rabatów 🙂
  • pobyt powyżej 5 dni – istnieje możliwość bezpłatnej wymiany ręczników i posprzątania pokoju (na życzenie gościa)

Dzieci

do ukończenia 3-go roku życia gratis (jeśli nie korzystają z osobnego łóżka)
do ukończenia 6-go roku życia 70% ceny
możliwość dostawienia łóżeczka turystycznego dla maluszka gratis. Do dyspozycji również wanienka, krzesełko do karmienia i nocniczek 🙂

Zwierzaki

Pobyt psa lub kota akceptujemy po wcześniejszym uzgodnieniu z nami (musi być zgoda z naszymi zwierzakami 🙂 Za pobyt doliczamy jednorazową opłatę w wysokości 30 zł.

Śniadania

10 zł – dzieci do ukończenia 6-go roku życia
15 zł – dzieci powyżej 6-go roku życia oraz dorośli

Aby dowiedzieć się co warto zobaczyć w naszej okolicy zapraszamy na naszą stronę www do zakładki ”Okoliczne atrakcje”: