Start / Aktualności / 2 Maja – Święto Flagi i … Dzień Grilla
2 Maja – Święto Flagi i … Dzień Grilla

2 Maja – Święto Flagi i … Dzień Grilla

2 maja obchodzimy Święto Flagi. Z tej okazji biało – czerwona flaga powiewa na wielu budynkach, ulicach, a też na naszych domach.
Od paru lat 2 maja to też DZIEŃ GRILLA!!!!!
Tradycyjnie na początku maja rozpoczynamy sezon grillowania. Kupujemy smaczne kiełbaski, karkówkę, boczek, skrzydełka, ryby …..
Pamiętamy o warzywach, a szczególnie do grilla musi być sałatka.
Podajemy propozycje smacznych i szybkich w przygotowaniu sałatek:
Sałatka I : 3 średniej wielkości pomidory, 2 średniej wielkości świeże ogórki pokroić w grubą kostkę, dodać 5-6 rzodkiewek pokrojonych w ćwiartki lub większe w ósemki oraz kupioną w sklepie porcję mix sałatek i wszystko wymieszać i przełożyć do salaterki.
Przygotować sos sałatkowy: 2 łyżki oliwy, łyżka soku z cytryny, łyżka miodu, łyżka drobno pokrojonego koperku , sól i pieprz do smaku – dokładnie wymieszać .
Polać sosem sałatkę , po wierzchu posypać pokruszonym serem fetą( 1 opakowanie)
Sałatka II : 6-8 pomidorków koktajlowych, 2 ogórki, po strąku papryki: żółtej i czerwonej rozdrabniamy, dodajemy lekko obgotowany kalafior ( podzielony na mniejsze różyczki) . Przekładamy to do salaterki i dodajemy pokrojoną w kostkę kulkę mozzarelli, polewamy sosem sałatkowym ( może być z poprzedniego przepisu) . Wierzch posypujemy świeżo pokrojonym szczypiorkiem.
Sałatka III: główkę sałatki masłowej dokładnie myjemy i po odsączeniu należy porwać liście na drobne kawałki. Dodajemy ogórka pokrojonego w półplasterki, rzodkiewkę pokrojoną w plasterki,
4-5 pomidorków koktajlowych pokroić w ćwiartki. Całość połączyć i przygotować sos: 2 łyżki oliwy, łyżka soku z cytryny, łyżka miodu, łyżka drobno pokrojonego koperku , łyżka musztardy, jogurt naturalny ( 150 g), sól i pieprz do smaku – dokładnie wymieszać.
Wymieszaną w salaterce sałatkę polać przygotowanym sosem i posypać świeżo pokrojonym szczypiorkiem i udekorować ugotowanymi 2 jajkami pokrojonymi w ósemki.
This entry was posted in . Bookmark the permalink.