Start / Aktualności / Otwarcie sezonu agroturystycznego 11.06.2016
Otwarcie sezonu agroturystycznego 11.06.2016

Otwarcie sezonu agroturystycznego 11.06.2016

CIEPŁE PRZYJĘCIE W CIEPLICACH

W dniu 11 czerwca 2016 r. członkowie Podkarpackiego Stowarzyszenia Agroturystycznego „Gospodarstwa Gościnne” wraz z rodzinami  spotkali się na „Otwarciu Sezonu Agroturystycznego”. Jest to impreza cykliczna i od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród członków stowarzyszenia. Każdego roku odbywa się w innym gospodarstwie, które zaprasza całe Stowarzyszenie. Daje to możliwość poznania specyfiki danego gospodarstwa jak również możliwość integracji jej członków. W bieżącym roku zostaliśmy zaproszeni do Gospodarstwa Pani Elżbiety Starzak w Cieplicach w gminie Adamówka powiat przeworski. Pani Ela w starej leśniczówce prowadzi Zagrodę Edukacyjną położoną w lesie w miejscowości Szegdy. Bardzo ciekawe miejsce. Gospodyni zgromadziła wiele eksponatów muzealnych używanych w dawnych czasach np. niecki, kadzie, beczki, krosna oraz różne narzędzia służące do pracy w lesie. W innym budynku urządziła pracownię malarską. Sama jest z wykształcenia artystką malarstwa, więc prowadzi warsztaty malarskie. Prace dzieci pięknie eksponują się na ścianach dużej sali w której byliśmy goszczeni. Prowadzi również warsztaty pieczenia ciasteczek i chleba metodą tradycyjną opowiadając dzieciom o poszanowaniu chleba i skąd On się bierze.
W gospodarstwie jest stado kóz a goście zajadali się bardzo smacznymi serami kozimi, które Pani Ela sama wyrabia. Chowa również owce i świnki węgierskie które żywione są paszami ekologicznymi. Wyroby z takiego mięsa są nie do porównania smaczniejsze i zdrowsze od tych, które możemy zakupić w sklepach. Całą imprezę uprzyjemniał „Człowiek – Orkiestra”, który na co dzień zajmuję się również warsztatami muzycznymi w „Zagrodzie Edukacyjnej” Pani Eli jeśli jest akurat taka potrzeba i zainteresowanie dzieci. Członkowie naszego Stowarzyszenia nie mogli się zdecydować na wyjazd i opuścili Gospodarstwo w późnych godzinach wieczornych z postanowieniem powrotu wraz z dziećmi i wnukami.
W imprezie wzięło udział 20 gospodarstw zrzeszonych w naszym Stowarzyszeniu. Liczbę uczestników powiększyli członkowie naszych rodzin, dzieci i wnuki. Byli też zaproszeni honorowi goście w osobach Pani Dyrektor Janiny Kamińskiej z Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wraz z pracownicami z Działu Przedsiębiorczości Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki, Wójt Gminy Adamówka z małżonką oraz Pani Dyrektor Lokalnej Grupy Działania „Dolina Sanu”.

Za gorące przyjęcie i przygotowanie imprezy Pani Eli składamy serdeczne podziękowania. Na długo w naszej pamięci zapadnie nam Otwarcie Sezonu Agroturystycznego w Cieplicach . Jest tam na prawdę bardzo uroczo i miło.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.