Start / Noclegi / Leżajsk / Sioło
Sioło

Sioło

W naszej pięknej Polsce na południu kraju,
Znajduje się wioska podobna do raju.
I nazwę niezwykłą ta miejscowość nosi,
Od Króla Zygmunta jak legenda głosi.
Tutaj na polanie,pod dębem,brzozami,
Król się relaksował,spotykał z hrabiami.
Za Królem przybyła poddanych gromada,
I tak tu powstała przed laty osada.
Ta Brzóza Królewska bo o niej jest mowa,
Na każdego Gościa zawsze jest gotowa.
A urok tej wioski jest niezwykły taki,
Wokół same lasy, domy ,wzdłuż Tarlaki.
Pokoje gościnne: pokoje dwu i cztero-osobowe, z łazienkami, wspólna kuchnia dla 2 pokoi, plac zabaw dla dzieci, miejsce do grillowania, możliwość wypożyczenia rowerów na miejscu, boisko do siatkówki, bezpieczne miejsce do parkowania. Możliwość rozbicia namiotów. Gospodarstwo prowadzone jest metodami ekologicznymi,położone jest w letniskowej, malowniczej wsi Brzóza Królewska oddalone od zalewu ok.2,5km przy trasie Leżajsk – Sokołów Młp. Przyjeżdżający do nas mają możliwość obcowania ze zwierzętami jak również uczestniczenia w pracach polowych takich jak: sianokosy , żniwa lub wykopki.
W okresie wakacji w leżajskim Klasztorze O.O Bernardynów
odbywają się słynne poniedziałkowe koncerty organowe z udziałem wielu światowych gwiazd muzyki poważnej i współczesnej. W niedalekiej okolicy w Łańcucie również odbywają się koncerty można też zwiedzić ogród botaniczny i zamek Potockich. Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprasza na interesujące wystawy (odległość 8 km). W okolicy są także ciekawe plenery dla malarzy, ścieżki rowerowe.
Ponadto pragniemy poinformować, że gospodarstwo agroturystyczne SIOŁO zajęło III miejsce w konkursie pn. „Najlepsze gospodarstwo agroturystyczne.” na targach Agrobieszczady 2011 w Lesku.
1. Oferta specjalna: dla grzybiarzy Gospodarstwo położone w bezpośrednim sąsiedztwie lasów, przybywający tutaj goście mogą skosztować produktów regionalnych na bazie grzybów lub jagód. Propozycja pobytu zawiera: – poznanie walorów krajobrazowych, – wypoczynek nad wodą w pobliżu lasów, – zbieranie grzybów, – przygotowywanie potraw regionalnych na bazie grzybów, przetworów, oraz marynat. – możliwość suszenia grzybów w wyznaczonym miejscu. Relaks: Piesze lub rowerowe wycieczki do lasu, przygody kulinarne z grzybami, grilowanie Zwiedzanie okolicznych zabytków, relaks na łonie natury